KONST / Litografier / Färglitografi 14996172
nr 1499 6172
Rune Pettersson
(1918-1999), Sverige
Stilleben. Signerad, färglitografi, numrerad 44/80. Bildmått: 39x55 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Rune Pettersson, svensk svensk målare och grafiker född 1918, död 1999.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 18:29:40
31/10 18:24:40
Rune Pettersson
Läs mer om Rune Pettersson